Blandaire / LPG-Hava Mikserleri

blandaire

TEMEL BİLGİLER

  • LPG ile hava karışımı, Hava-%80 LPG ve %80 LPG- hava arasında isteğinize göre herhangi bir karışım oranına getirilebilir, LPG gazı kalorifik değişimlerine göre her zaman için ayarlanan değeri değiştirmek mümkün olabilir.
  • Cihaza dilenildiği zaman kalorimetre ilavesi ve otomatik kontrol ekipmanı ilavesi yapılarak hassas prosesler için sisteme gönderilen gazın doğalgaza eşdeğer hale geldiği tespit edilebilir.
  • Bilgisayarlı kontrol paneli ile sisteme gelen gazın ve havanın özellikleri tespit edilip, sistemle ilgili arıza durumları tespit edilebilir, alarmla uyarılır ve kabul edilebilecek sınırların dışına çıkılması durumunda ise sistemin kapatılması sağlanır. Her ölçüm değeri, panel hafızasında kayıtlı olarak kalmakta ve ölçüm değişim değerleri tespit edilebilmektedir
  • Sistem çıkış basıncı sabit ve stabildir. İhtiyaca göre

Broşür için tıklayınız.

UYGULAMA ALANLARI

  • Doğalgaz kullanan ve kesintiye tahammülü olmayan yerlerde, programlı kesinti veya arıza-bakım gibi sebeplerle gaz kesilmesi durumunda, LPG Yedekleme Sistemleri olarak  LPG/Hava mikserleri kullanılır. Bu mikserlerde LPG ile hava karıştırılarak doğalgaza eşdeğer bir yakıt elde edilir, gaz kullanım noktalarına gönderilir.
  • Kesintisiz tarifeden gaz kullanan firmalar için, aşırı talep hallerinde gaz basıncının düşmesi veya ana gaz dağıtım firmasınca yapılması istenen kapasite düşümü gibi hallerde sistem, doğalgazı takviye edecek şekilde kullanılır ve üretimde herhangi bir aksama veya kapasite düşümü söz konusu olmaz.
  • LPG/Hava mikserinin ana kullanım amacı, kesintili tarifenin fiyat cazibesinden faydalanabilmenin yanı sıra meydana gelebilecek olası ana gaz dağıtım hatları veya ana basınç düşürme istasyonları arızasının üretime etkisini önlemektir. Üretimlerinin kısa süreli aksamasını göz ardı edebilecek firmaların aksine, yüksek kapasiteli kullanıma sahip pişirme, tavlama fırınlarında gazın kesilmesi demek, fırın içinde imalatı devam eden ürünün atıl hale gelmesinin yanı sıra yavaş soğuması gereken bir fırında şok soğutma sonucu telafisi zor maddi kayıplara yol açabilir

Amerikan ALGAS-SDI firması, 1999 yılında bu alanda uzun sürelerdir faaliyet gösteren ALGAS ve Sam Dick Industries firmalarının birleşmesiyle oluşan ve konusunda dünyada lider olan bir firmadır. Değişik ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geniş ürün yelpazesine sahip olan ALGAS-SDI’ın ürünlerinin bir kısmı bugün ülkemizde aralarında Toyota-SA, Arçelik, Assan, Tofaş, Türk Elektrik Endüstrisi, Mako, Uzel, Çanakkale Seramik, Eczacıbaşı Seramik, Toprak Seramik, Yurtbay Seramik, Anatolia Seramik, Zimaş, Sunteks, Bosch, İzocam, Paşabahçe (Şişe Cam) vb. birçok tesiste uygulama imkanı bulmuştur.