Vaporaire / LPG-Hava Mikserleri

vaporaire1vaporaire2Broşür için tıklayınız.

UYGULAMA ALANLARI

  • Çok yakıcı ile doğal gaz kullanan yerler
  • Doğalgaz kesintisine tahammülü olmayan işletmeler
  • Şehir gazı yedekleme
  • Doğalgaz Yedekleme Sistemleri

TEMEL BİLGİLER

  • Doğalgaz kullanan ve kesintiye tahammülü olmayan yerlerde, programlı kesinti veya arıza-bakım gibi sebeplerle gaz kesilmesi durumunda LPG/Hava mikserleri kullanılır. Bu mikserlerde LPG ile hava karıştırılarak doğalgaza eşdeğer bir yakıt elde edilir, gaz kullanım noktalarına gönderilir.
  • Kesintisiz tarifeden gaz kullanan firmalar için, aşırı talep hallerinde gaz basıncının düşmesi veya ana gaz dağıtım firmasınca yapılması istenen kapasite düşümü gibi hallerde sistem, doğalgazı takviye edecek şekilde kullanılır ve üretimde herhangi bir aksama veya kapasite düşümü söz konusu olmaz.
  • LPG/Hava mikserinin ana kullanım amacı, kesintili tarifenin fiyat cazibesinden faydalanabilmenin yanı sıra meydana gelebilecek olası ana gaz dağıtım hatları veya ana basınç düşürme istasyonları arızasının üretime etkisini önlemektir. Üretimlerinin kısa süreli aksamasını göz ardı edebilecek firmaların aksine, yüksek kapasiteli kullanıma sahip pişirme, tavlama fırınlarında gazın kesilmesi demek, fırın içinde imalatı devam eden ürünün atıl hale gelmesinin yanı sıra yavaş soğuması gereken bir fırında şok soğutma sonucu telafisi zor maddi kayıplara yol açabilir.

Amerikan ALGAS-SDI firması, 1999 yılında bu alanda uzun sürelerdir faaliyet gösteren ALGAS ve Sam Dick Industries firmalarının birleşmesiyle oluşan ve konusunda dünyada lider olan bir firmadır. Değişik ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geniş ürün yelpazesine sahip olan ALGAS-SDI’ın ürünlerinin bir kısmı bugün ülkemizde aralarında Toyota-SA, Arçelik, Assan, Tofaş, Türk Elektrik Endüstrisi, Mako, Uzel, Çanakkale Seramik, Eczacıbaşı Seramik, Toprak Seramik, Yurtbay Seramik, Anatolia Seramik, Zimaş, Sunteks, Bosch, İzocam, Paşabahçe (Şişe Cam) vb. birçok tesiste uygulama imkanı bulmuştur